Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü münasebetiyle İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Emniyet Amiri Seher Sönmez ve Polis Memurları Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’u makamında ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.
İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173.yıldönümü ve Polis Haftası dolayısı ile yapılacak olan etkinlikler hakkında Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’a bilgi verdi.
 
 
        Tüm Polis Teşkilatının Polis haftasını kutlayan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, “10 Nisan’ı da içine alacak şekilde Polis Haftası etkinlikleri, tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’da da gerçekleştirilecek. Bu vesile ile başta İlçe Emniyet Müdürlüğümüz personelleri olmak üzere tüm Türkiye’de görev yapan kahraman polislerimizin bu anlamlı haftasını ve gününü kutluyorum. İnşallah, kazasız belasız ve başarılarla dolu vazifeler nasip olur.
 
 
        173 yıl önce kurulan Polis Teşkilatımız, 173 yıldan beri kahramanlıklarla dolu sayfalara adını yazdırmış bir teşkilattır. Bu gün de aynı kahramanlıkları geçmiş yıllarda olduğu gibi gösteriyor. Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında terörle mücadelede, asayiş, trafik hizmetleri gibi birçok alanda icra ettiği görevler, özellikle de sınır ötesinde ve Afrin’de terörle mücadelede gösterdikleri kahramanlıklar hepimizin göğsünü kabartıyor. Onlarla gurur duyuyoruz. Onlara da her zaman dua ediyoruz. Cenabı Allah, ülkemiz için, vatanımız için, bizlerin huzuru ve geleceği için mücadele eden kahraman polislerimizi ve askerlerimizi muhafaza ve muzaffer eylesin” şeklinde konuştu.
        Elbistan Kaymakamlığı olarak polisimizin herzaman yanında olduğunu kaydeden Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, “Bizler de inşallah burada emniyetimize, rütbeli arkadaşlarımıza ve polis memurlarımıza her zaman destek oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. Devletimizin imkânlarını sonuna kadar kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz. Asıl olan burada kolluk kuvvetlerimizin tamamının huzur içerisinde ve güçlü bir şekilde görevini ifa etmesi. Elbistan’da bu anlamda polisine ve askerine sahip çıkan bir kenttir. Ben bu vesile ile aynı zamanda Elbistan’da yaşayan kıymetli hemşerilerimize de bugüne kadar vermiş oldukları destek ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Polis Haftası, inşallah hayırlara vesile olur. Daha başarılı görevler yapmaya vesile olur. Saygıdeğer Müdürüme ve Emniyet Teşkilatımızın bütün personellerine başarılar diliyorum. Sağlık ve sıhhat diliyorum. Cenabı Allah, aileleri ile birlikte mutluluklar nasip etsin inşallah. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz nezdinde tüm ülke genelinde, sınır ötesi operasyonlarda ve yurtdışı temsilciliklerimizde görev yapan bütün polislerimizin Polis Haftası’nı ve 10 Nisan Polis Günü’nü de en kalbi duygularımla kutluyorum” cümlelerini kullandı.