Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, ilçe genelindeki şehit yakınları ile gazileri ve ailelerini Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programında ağırladı.
        Elbistan Kaymakamlığı’mızın ev sahipliğinde organize edilen programa, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Turgut Şakalar ile birlikte şehit yakınları ve gazilerle, aileleri katıldı.
        Programda vatan toprağı için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu. Eller semaya açılarak şehitlerimiz ve vatanın birliği ile beraberliği için dua edildi. Hep birlikte yenilen iftar yemeği sonrasında kürsüye gelen Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Turgut Şakalar, organizasyondan dolayı Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’a ve katılımcılara teşekkür etti.
 

        Daha sonra konuşan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, bu coğrafyanın, tarih boyunca şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde vatan toprağı haline geldiğinin altını çizdi.
Battal Gazi’yi, Ulubatlı Hasan’ı, Seyit Onbaşı’yı, Sütçü İmam’ı örnek vererek bu coğrafyada nice kahramanın bu topraklar için canını siper ettiğini vurgulayan Kaymakamımız AKKOYUN, “Aziz şehitlerimizin bizlere emanetleri kıymetli şehit ailelerimiz ve kıymetli gazilerimizle aileleri, bu mübarek ay içerisinde sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Hepiniz hoş geldiniz. Bizleri şereflendirdiniz. Sizlerin de bildiği gibi, toprak, şehit kanı düşünce vatan oluyor. Bu topraklarda, Anadolu’da atalarımız yüzlerce yıl evvel de vatan toprağını savunmak için canını feda ettiler, şehit oldular, gazi oldular. Bugün de onların torunları ve evlatları; yarın da bizlerin evlatları ve torunları bu toprakları, bu aziz coğrafyayı canımızı savunur gibi savunacak inşallah.

        Malazgirt’i Battal Gazi olmadan anlatmak mümkün mü? Çanakkale’yi Seyit Onbaşı’yı anlatmadan anlatabilir misiniz? Kahramanmaraş Sütçü İmam anlatılmadan anlatılabilir mi? Ulubatlı Hasan olmadan İstanbul’un fethini anlatmak mümkün mü? Bu coğrafyada nice kahramanlar bu topraklar için canını siper etti. Allah mekânlarını cennet etsin. Sizleri de inşallah cennetinde buluştursun” şeklinde konuştu.
        Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, sözlerinin devamında, “Devletin görevlileri olarak bizler için en büyük ve en şerefli görev siz şehit ailelerimize hizmet etmektir. Cenabı Allah bizlere bu anlamda güç kuvvet versin. Sizlerin gönlünün kırılmaması, kalbinin kırılmaması noktasında her türlü imkânı seferber etmeye hazırız. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri bizlerin başının tacıdır. Bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ailelerine Cenabı Allahtan sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlık ve huzur diliyorum. Şuanda tedavi gören gazilerimize acil şifalar diliyorum.
        Ramazan-ı Şerif’in hayırlara vesile olsun. İnşallah huzur ve sağlık içerisinde Ramazan bayramına eriştirsin. Bu Ramazan ayının ülkemizde ve tüm İslam aleminde birliğe ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. İftar soframızı şereflendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah, hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.
        Kaymakamımız TUNCAY AKKOYUN ve eşi Canan AKKOYUN Hanımefendi, program sonunda tüm şehit ailelerini, gazileri ve ailelerini uğurladı.