Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında ilçemizde açılan kurslara katılıp başarı gösteren 958 kursiyere ilk karnelerini Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN takdim etti.
 

        Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Elbistan’da ‘Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın’ sloganı ile 116 ayrı kurs açıldı. Şubat ayı ortasında başlayan okuma-yazma kurslarına toplam 1452 kursiyer kayıt oldu. Eğitimlere başlayan kursiyerlerin 1374’ü kadınlardan kalan 78’i ise erkeklerden oluştu. Yaklaşık 4 aylık eğitimin ardından bu kursiyerlerden 958’i sertifika almaya hak kazandı.
        Yunus Emre İlkokulu’nda açılan kursta okuma yazma öğrenen kursiyerler için bir sertifika töreni düzenlendi. Çoğunluğu 50 yaş üstü olan ve ‘öğrenmenin yaşı yok’ diyerek torunlarının oturduğu sıralarda okuma-yazma öğrenen kursiyerler ilk defa karne almanın heyecanını yaşadılar.
 

        Sertifika ve hediye takdimi sonrasında bir değerlendirme yapan Kaymakamımız AKKOYUN, başarılı olan kursiyerleri tebrik etti.         Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN burada yaptığı açıklamada; “Bir süre önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’da da Okuryazarlık Seferberliği başlatıldı. Toplamda 116 kurs açıldı. Bu kurslara da yaklaşık bin 500 kursiyer katıldı. Biz de bu kurs sonunda başarılı olanlara belgelerini takdim ettik. Bu konuda bizi memnun eden büyüklerimizin, ablalarımızın, teyzelerimizin okuma-yazma öğrendikten sonra hayatlarının nasıl değiştiğine şahit olduk. Seyahat ederken, hastanede, televizyon izlerken ya da telefon kullanırken hayatlarını kolaylaştırma manasında çok büyük katkılar sunduğunu kendilerinden öğrendik. Bu anlamda da bu eğitim-öğretim çalışmasını gerçekleştiren Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Başarılı bir program oldu. Büyük bir azim ve kararlılık göstererek okuma-yazma öğrenen kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.