Bağımsızlığına yönelen saldırılara karşı koyan, direnen, mücadele eden bir milletin istiklal harbinin ruhunu layıkıyla ifade eden İstiklal Marşı'mızın 12 Mart 1921'de kabulünün 97. yıl dönümünü hep birlikte kutluyoruz.
        Kurtuluş Savaşımızın en çetin günlerinde Mehmet Akif Ersoy’un hiçbir karşılık beklemeden kaleme aldığı bu eşsiz eser; vatan, millet, istiklal ve din sevgisiyle yoğrulmuş milletimizin kutsal değerlerine göz dikenlere karşı gösterdiği büyük kahramanlıkların, eşsiz dizelerle tezahürü ve geleceğe bırakılmış benzersiz bir miras niteliğindedir.
        Aziz milletimiz, İstiklal Marşı’mızdaki ruh ve enerjiyle bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere, birlik ve beraberliğinden ödün vermeden her daim karşı koymuş ve eminim ki, ilelebet vatanına bayrağına, bağımsızlığına ve İstiklal Marşına sahip çıkacaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve istiklal mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.