Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 112 eğitim kurumunda öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan yaklaşık 35 bin öğrenciye karneleri dağıtıldı.
Törene Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Yunus Emre İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde öğrencilerin heyecanına ortak olan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, sınıfları ziyaret ederek, beraberindeki protokol üyeleriyle beraber öğrencilere karneleri dağıttı. Güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulunarak başarılı öğrencilere kitaplar hediye etti.
 
 
Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, karne dağıtım töreninde yaptığı açıklamada; “Elbistan’ımızda da karne heyecanı yaşanıyor. 112 eğitim kurumumuzda yaklaşık 35 bin öğrencimiz bugün karnelerini aldı. 2017-2018 eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Bu öğretim yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüzün hep birlikte yapmış olduğu gayreti çalışmalarla başarılı bir eğitim öğretim yılı oldu. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılı da bu yılki eğitim öğretim yılından daha başarılı olur. Ayrıca bin 850 öğretmenimiz de tatile giriyor. Bu tatil döneminin öğretmenlerimiz için de iyi geçmesini diliyorum. Bütün eğitim-öğretim camiasına teşekkür ediyoruz. Büyük gayretler gösterdiler. Onlar da yoruldular, onlar da inşallah güzel bir tatil dönemi geçirecekler. Alınan karneler bir başarının veya bir başarısızlığın sembolü değil. Bunlar öğrencilerimizin eğitim hayatında hangi alanlarda eksiklerinin olduğu, hangi alanlarda yönlendirilmesi gerektiği konusunda bir rehberdir. Alınan karneler aynı zamanda velilerimize de veriliyor. Dolayısıyla velilerimizin yapacağı öğrencilerimizin aldığı karneler çerçevesinde öğrencilerimize daha fazla destek daha fazla yardımda bulunmaları. O anlamda velilerimizin öğrencilerimizin karnelerinde görmüş olduğu eksiklikleri veya kırık notları, öğrencilerimizin katkı ve destek noktasında yapılması gereken işler olarak değerlendirmeleri gerekiyor” dedi.