“Değerli Öğretmenler...
 
Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır" ifadesi, hem önemini vurguladığı hem de sorumluluklar yüklediği öğretmenlerin, bilginin, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olduğunun kanıtıdır.
 
Toplumu kucaklayan ve milletin değerleriyle uyumlu, milli değerlerimizle harmanlanmış; sevgi, şefkat ve merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı nesil yetiştirmek sizlerin en önemli görevidir.
 
Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın, bilim ve teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde bilgili ve bilinçli yetiştirilmesi, geleceğimiz olan gençlerimiz için son derece önemlidir.
 
Bu kıymetli mesleği icra ederken sorumluluğunuzu yerine getireceğinize inancımız ve güvenimiz tamdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Öğretmenlerimizin ve Eğitim camiasının “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyorum, sağlık ve başarılar diliyorum” dedi.