Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Elbistan Gençlik Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı Yaz Spor Okulları’na katılan öğrencilerle bir araya gelerek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
 
  

        Yaz Spor Okulları ziyaretinde Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
        Yaz Spor Okulları kapsamında sınıf ve salonları tek tek ziyaret eden Kaymakamımız Akkoyun, öğrenciler ile de sohbet etti.
 

        Kaymakamımız Akkoyun, ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede;
“Bu sene Gençlik Merkezimizde Yaz Spor Okulları kapsamında düzenlediğimiz faaliyetleri inceledik, çocuklarımızla, gençlerimizle sohbet ettik. Bu Yaz Okullarımız belli programları içeriyor. Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, geleneksel çocuk oyunları, futbol, basketbol, tenis ve birçok spor dalını barındırıyor. 1000’in üzerinde öğrencimiz bu faaliyetlere katılıyor. Bu programlar, özellikle spor eğitimleri uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Gençlik Spor Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğümüze bağlı uzman arkadaşlarımız tarafından eğitimler veriliyor. Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi de müftülüğümüz tarafından veriliyor. Bu programlarımıza yine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi malzeme desteği veriyor. Çocuklarımızın bu anlamdaki ihtiyaçları karşılanıyor. Milli Eğitim, Gençlik Spor ve Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzde bu anlamda programları düzenliyor.

        Gençlik merkezimizin kuruluşu çok uzun zaman olmamasına rağmen, şuanda 15 bine yakın üyesi ve bu üyelerle yoğun programları ve yoğun faaliyetler uygulanıyor. Geçen yıllar yapmış olduğumuz birçok proje de yurt geneli örnek gösterildi ve birçok gençlik merkezinde uygulandı. Bu anlamda ekibimiz gayretli, gençlerimize, çocuklarımıza daha fazla şeyler verme gayreti içerisindeler. Çocuklarımızı iyi yetiştirmek, milli manevi değerlerine sahip bireyler haline getirmek amacıyla burada güzel hizmetler yapılıyor. Çocuklarımız da bu çabalarla yaz dönemini verimli geçiriyorlar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.