Elbistan Kaymakamlığı’mız ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün organizesi ile emniyet teşkilatında görev yapan birim amirleri ve polis memurlarına yönelik olarak bir iftar programı düzenlendi.
        İftar programına Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Elbistan Emniyet Huzur ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Gürbüz, ilçe emniyet müdürlüğünde görevli birim amirleri ve polis memurları katıldı.
 

        Programda, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde 5 yıldır görev yaptıktan sonra Bartın’a tayin olan emniyet amiri Seher Sönmez ile emekliye ayrılan polis memuru Hacı Özmen’e plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
        Hep birlikte yenilen iftar yemeğinin ardından konuşan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, polislik mesleğinin fedakarlık gerektiren kutsal bir meslek olduğunu vurguladığı konuşmasında; “Bereketli bir ay olan Ramazan’ın içerisindeyiz. İnşallah bu ayın bereketinden, güzelliğinden istifade etme imkanı buluruz. Sağ salim ve huzurla Ramazan bayramına ulaşma imkanını buluruz. Polisimizin yaptığı görev, fedakarlık gerektiren bir görev. Vatan savunması Kutsal bir görevdir. Bu görevi yaparken birçok fedakarlıklara katlanıyorsunuz. Bunların birçoğunun farkındayız.
 

        Görevleri yaparken, devlet memuru olarak devletimiz adına yapıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu görevleri yapıyoruz. Ne kadar omuz omuza verirsek ne kadar güç birliği yaparsak başarı ve muvaffakiyet de o kadar hızlı gelir. Ülkemiz zor zamanlar yaşadı. Özellikle 15 Temmuz ve akabindeki süreçte sizler büyük gayretle ve fedakarlıkla çalıştınız. Ondan sonraki dönemde de gerek terör olaylarında, gerek asayişle ilgili konularda ve gerekse de toplum destekli faaliyetlerde, trafik hizmetlerinde birçok faydalı ve takdire değer çalışmalarınız oldu. Bunlardan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Görevlerinizi yerine getirirken sizlere destek vermek bizlerin vazifesidir. Her zaman maddi ve manevi olarak sizlerin yanınızdayız. İlk iftarımızı askerlerimizle yapmıştık. Bu akşam da polislerimizle iftar yapıyoruz. Bu program için emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ramazan ayı sizlere, ailenize, ilçemize, ülkemize hayırlar getirsin inşallah. Rabbim sizleri kazadan, beladan korusun, Askerimizi ve Polisimizi muhafaza ve muvaffak eylesin” ifadelerini kullandı.
        Tayini çıkan emniyet amiri Seher Sönmez’e de yeni görev yerinde başarılar dileyen Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, “Seher Hanım’a teşekkür ediyorum. Birlikte uzun bir süre çalışma imkanımız oldu. Kendisini, hem bir emniyet görevlisi olarak hem bir devlet memuru ve hem de bir insan olarak her zaman takdir ediyoruz. Kendisine ve eşine, bundan sonraki görev yerlerinde başarılar diliyorum. Emekliye ayrılan Hacı Özmen’e de bundan sonraki sivil hayatında mutluluklar diliyorum” dedi.
 
  

        Programın sonunda, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü bünyesine atanan Emniyet Amiri Seher Sönmez ve emekli olan polis memuru Hacı Özmen'e, Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sert tarafından teşekkür plaketi ile hediye takdim edildi.