Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, ilçemizin önemli kamu yatırımlarından biri olan Elbistan-Afşin-Divriği Doğalgaz Boru Hattı Elbistan şehir içi çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
 

        Tepebaşı ve Paşalık Caddelerinde yoğunlaşan Doğalgaz Boru Hattı Elbistan Şehir İçi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Doğalgaz Boru Hattı Elbistan şehir içi çalışmaları incelemelerinde Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’a Doğalgaz Boru Hattı Elbistan şehir içi çalışmalarından sorumlu Mühendisler eşlik etti.

        İncelemeler sırasında açıklamalarda bulunan Elbistan Kaymakamımız AKKOYUN;
“Elbistan-Afşin-Divriği Doğalgaz Boru Hattı toplamda 172 km’lik alanı kapsamaktadır ve şehir içi çalışmaların başlamasıyla birlikte hizmet sunma aşamasına yaklaşılmıştır. 20 Eylül 2017 tarihinden bugüne kadar Elbistan İlçemize 3500 metre uzunluğunda polietilen doğalgaz borusu ve 1500 metre uzunluğunda 8” çelik boru döşendi. Paşalık Caddesi bugün tamamlanıyor. Sektörel bazda sokakların polietilen boru döşemeleri hızla devam ediyor. Güvercinlikteki RM istasyonu ile Elbistan arasındaki 10” çelik borunun döşenmesine de en kısa sürede başlanıp bitirilecektir. Görüyoruz ki çalışmalar sırasında da çevre güvenliğine titizlikle uyulmaktadır. Projemizin en kısa sürede tamamlanması için bizler de sürekli denetim ve takibini yapıyoruz. Bu projenin yapımı nedeniyle Hükümetimize, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mahir Ünal Beyefendi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.