KAYISI HASAT GÜNÜ 
Avrupa Birliği tarafından coğrafi işaret belgesi ile tescillenen kayısının hinterlandında yer alan Elbistan kayısısı için Ziraat Odası ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce Büyükyapalak Mahallesi’nde ortaklaşa düzenlenen tarla günü etkinliği Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Etkinliğe Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Bazkurt, Cumhuriyet BaşsavcısıYunus Feryat Sorkut, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, ziraat mühendisleri, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.
Tescilli kayısı bölgesi olarak, Malatya merkez olmak üzere Elazığ’ın Baskil, Sivas’ın Gürün ve İlçemiz Elbistan kayısı yetiştiriciliği coğrafi tescilin içerisine girmiştir.
Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN yaptığı konuşmada; kayısı üretiminin modern tarım teknikleri kullanılarak yapılması gerektiğinin altını çizerken kayısı üretiminin iyi bir noktaya geldiğini ancak artırılarak ihracata yönelinmesi gerektiğini belirtti.
Katılımcılar, çevredeki bahçelerden toplanan kayısılarla oluşturulan standı gezerken program sonunda katılımcılara, kayısı hediye edildi.