İlçemiz Kaymakamı Tuncay AKKOYUN, tüm daire amirleri ve ilçeye bağlı 92 mahalle muhtarı, Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin ÖZKAN başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıda bir araya geldi.
Toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay Cafer Öz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Çoşkun, Bölge müdürlüklerinin temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, İlçemiz daire amirleri, Kahramanmaraş Büyükşehir belediye yetkilileri ve muhtarlar katıldı.
 
 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya başkanlık eden Kahramanmaraş Valisi Vahdettin ÖZKAN, ilçenin genel olarak tüm sorunlarının masaya yatırılacağını belirttiği konuşmasında; “Hem kırsal mahallelerde hem de merkezde vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetler nelerdir, bunların net bir şekilde tarif edilip paylaşılması ve en kısa sürede giderilmesi için neler yapacağız bunu beraberce değerlendireceğiz. Bu toplantımızın en önemli amacı ve en önemli sonucu ise, biz buradan aldığımız kararları bir eylem planına dönüştürerek her bir kamu kuruluşumuza ne görev düşüyorsa o görevi tarif edip kendilerine tevdi ediyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de bir hedef ve zaman veriyoruz. Hangi kurum sorumlu, onu belirliyoruz. Buna da iş planı ve eylem planı diyoruz. Bunu da Valilik iş takip sistemi içerisinde kaymakamımızla beraber takip edeceğiz” dedi.
 
 
 
Toplantıda ilçemiz mahalle muhtarlarına tek tek söz hakkı verilerek muhtarlarımızın talep ve önerileri alındıktan sonra ilgili birimlerden talep ve öneriler hakkında yapılan ve yapılacak çalışmalar çerçevesinde bilgi alındı.
 
 
Toplantıda konuşan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Elbistan’la ilgili sorunların sistematik bir şekilde dosya haline getirilerek sürekli Kahramanmaraş Valiliğimize sunulduğunu, mahallelerimizdeki ihtiyaç ve taleplerin çözümüne yönelik kurumlar arası eşgüdüm ve takibinin sürekli yapıldığını belirtti. Muhtarlar tarafından dile getirilen talep ve önerilerle ilgili hususlarda başlatılmış ve devam eden süreçlerle ilgili bilgi veren Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.
            Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin Özkan toplantıya katılan herkese teşekkür ettikten sonra toplantı sona erdi.
            Toplantı sonrası Elbistan Ulu Camii’ni ziyaret eden Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin Özkan ve beraberindeki heyet Elbistan Çarşılarını ziyaret ederek esnafla bir araya geldi.