Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 120 eğitim kurumunda öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan yaklaşık 35 bin öğrenciye karneleri dağıtıldı.
        Şehit İsrafil Kargı İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde öğrencilerin heyecanına ortak olan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN karne töreninde ilçedeki tüm öğrencileri temsilen bazı öğrencilere karnelerini takdim etti.
 
  

        Karne törenine Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
        Öğrencilere karnelerini dağıtarak karne heyecanlarına ortak olan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, yaptığı açıklamada tüm öğrencilere verimli bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.
 

        Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN öğrenci ve velilere yönelik yaptığı açıklamada; “Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’ımızda da karne heyecanı yaşanıyor. 120’ye yakın okulumuzda yaklaşık 35 bin civarında öğrencimiz karne heyecanını yaşıyor. Bizler de daire amirleri arkadaşlarımızla birlikte öğrencilerimizin karne sevincine ortak olmak için buradayız. Öğrencilerimizin karnelerini verdik. Bugün itibariyle kendilerine, ailelerine iyi tatiller diliyoruz. İnşallah bu ara tatil dönemini iyi ve verimli bir şekilde değerlendirirler. Gerek dinleme gerekse kitap okuma açısından olsun iyi bir tatil geçirmelerini diliyoruz. Karne, net olarak bir başarının ya da ya da başarısızlığın belgesi değildir. Öğrencilerimizin ileriye dönük eksik kalan kısımlarının neler olduğunu göstermesi, hangi konularda daha çok çalışması gerektiği noktasında birer belgedir. Neticede bu belgeleri esas alarak öğrencilerin başarılı ya da başarısız olduğuna kanaat getiremeyiz. Asıl olan bu yarıyıl tatilinde ve yılsonunda verilen karnelerde velilerimizin öğrencilerde görmüş olduğu eksiklikleri gidermeleridir. Sayın Bakanımızın, çocuklarımıza ödev verilmemesi noktasında talimatı var. Bu noktada gerekli yasal talimatlar da verildi. Biz de buradan tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimiz, tatillerini ödevle değil, dinlenerek ve fırsat buldukça kitap okuyarak değerlendirsinler. İyi vakit geçirme ve dinlenme derken,Televizyonun karşısında ya da saatlerce bilgisayar başında oturmaktan bahsetmiyoruz. Daha fazla hareket ederek, daha fazla kaynaşmayı sağlayan oyunları teşvik ederek güzel vakit geçirmelerini istiyoruz. Bütün çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum. Ümit ediyorum, önümüzdeki yarıyıl bu yarıyıldan daha başarılı olacaktır. Bütün öğretmenlerimize ve velilerimize de iyi tatiller diliyorum. Güzel bir tatil olsun inşallah” dedi.