İlçemiz sınırları içerisinde görev yapan güvenlik korucularımıza katılacak olan 6 güvenlik korucusu için Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yemin töreni düzenlendi.
        Törene Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Kahramanmaraş Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Celalettin Fırtına, güvenlik korucuları ve güvenlik korucularının aileleri katıldı.
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende, 6 güvenlik korucusuna yemin ettirildi. Daha sonra göreve yeni başlayacak güvenlik korucuları adına bir konuşma yapan Ahmet Doğan, teröre karşı kanlarının son damlasına kadar seve seve mücadele edeceklerinin sözünü verdi.
        Doğan’ın konuşmasının ardından kürsüye Kahramanmaraş Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Celalettin Fırtına davet edildi.
 
 
        Törende konuşan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN ise, vatanı korumanın kutsallığını vurguladığı konuşmasında; “6 kardeşimizi Elbistan’ımızın güvenlik gücüne dâhil ediyoruz. Bu katılımla İlçe Jandarma Komutanlığımıza bağlı güvenlik korucu sayımız 75 olmuştur. Bu kardeşlerimiz çok önemli görevler icra edecektirler.
Bu önemli vazifeleri icra ederken Çanakkale’de düşmana karşı yiğitçe çarpışan, Maraş, Antep, Urfa illerimizde namusu için düşmana aman vermeyen şehit ve gazilerimizin emanetinin devralındığının her daim hafızalarımızda canlı tutulması gerekmektedir.
Yine 15 Temmuz hain kalkışma süreci ülkemiz üzerinde oynanan oyunları net bir şekilde ortaya koymuştur. Bizlere düşen birliğimizi beraberliğimizi güçlendirerek bu hain oyunları boşa çıkartmaktır” dedi.
 
 
        Güvenlik güçleri ve korucuların tamamının başarılı bir şekilde ve çok önemli görevler üstlendiğini vurgulayan Kaymakamımız AKKOYUN, vatanı korumak üzere teslim edilen silahların korucularımıza namus emaneti olduğunun altını çizerken, “Güvenlik korucusu kardeşlerim, görevlerinizi yaparken azimle gayretle ve fedakârlıkla görevinizi yapın. Sizlere bu silahlar verilirken bilin ki çok önemli bir emanet veriliyor. Ülkemizin şu güzel topraklarında her birinize mahalle ve köylerin güvenliği teslim ediliyor ve bu görevi yaparken her daim bunun bilincinde olun.
Bu vatana göz diken, bu vatan için fitne çıkartmak isteyen, bu kutsal vatanı bölmek isteyen, bizleri ayırmak isteyenlere geçit vermeyeceğiz. Son zamanlarda yapılan başarılı operasyonlar bunun en önemli göstergesidir. Sizlere yeni görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.
 
 
 
        Tören, Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’un yemin ederek göreve başlayan güvenlik korucularıyla hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.
 
 
        Tören öncesinde Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Elbistan Kaymakamlığı - İlçe Jandarma Komutanlığı- Kahramanmaraş Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği işbirliğinde yapılan değerlendirmeler sonucu başarı gösterdiği tespit edilen Korucubaşı Bekir Açık (İncecik) ile Korucu Tahsin Öztaş’ı (Karahasanuşağı) makamında misafir ederek telefon ile ödüllendirdi. Güvenlik güçleri ve korucularımızın hepsinin başarılı olduğu ve çok önemli görevler üstlendiğini belirten Kaymakamımız AKKOYUN, ödüllendirilen korucular nezdinde İlçemiz sınırları içerisinde görev yapan güvenlik güçlerimiz ve korucularımızın hepsini gayretli çalışmalarından dolayı kutladı.