Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.
        Yatılı ve gündüzlü öğrencilerin faydalandığı okul yemekhanesinde sıraya girip yemek alan Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, öğrencilerle okulda sağlanan hizmetlerle ilgili sohbet etti.
 
  
 
        Öğrencilerle beraber yenilen öğle yemeği sonrası Z-Kütüphane ve Özel Eğitim sınıflarını ziyaret eden Kaymakamımız AKKOYUN, Z-Kütüphane’ deki öğrencilerle bir süre sohbet edip öğrencilerden Z-Kütüphaneden faydalanma yöntemleri ve okudukları kitaplar hakkında bilgi aldı. Kitap okumanın insan hayatına katkısının önemini vurgularken, Sodes projesi kapsamında bu hafta 1.200 kitabın daha kütüphaneye kazandırıldığını ifade edip kütüphanedeki kitap sayısı ve çeşitliliğinin daha da artırılması talimatını verdi. Özel Eğitim Sınıfında eğitim gören öğrenciler quilling sanatı ile oluşturdukları bayrak tablosu ve kokulu dökme mum ile oluşturdukları gül heykelini Kaymakamımız AKKOYUN’ a hediye ettiler. Hediyelerin oluşturulma sürecini öğrencilerden dinleyen Kaymakamımız, öğrencilere hediyeleri için teşekkür etti.
 
  
 
        İncelemeler sonrasında öğrencilerle masa tenisi oynayan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Okul Müdürü Mustafa Çayıroğlu’ndan yatılı ve gündüzlü öğrencilerin eğitim öğretim süreçleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra Elbistan Kaymakamlığımızca altyapısı oluşturularak faaliyete geçen ve dezavantajlı öğrencilere yönelik faaliyetleri başarılı bir şekilde yürütülen YBO Yuvamız Olsun Sodes Projesi kapsamında okul bahçesine yapılacak spor tesisinin ön hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.
Elbistan Kaymakamlığı’nca 3 yıl önce okul kulüpleri projesiyle oluşturulan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu Güreş Kulübünden 13-14 Yaş Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası elemelerinde mücadele etmek için Sivas’a gidecek öğrenciler destekleri için Kaymakamımız AKKOYUN’a teşekkür ettiler.
 
 
        Ziyarette Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun ile İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Koordinatörü Faik Türk yer aldı.