İlçemizde yapımına başlanılan Elbistan İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemelerde bulunan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
 
İncelemeler sırasında açıklamada bulunan Elbistan Kaymakamımız; “Taşburun Mahallesi Topraktepe Mevkii (Cezaevi Bitişiği)’nde 15.036 metrekare alanda inşasına başlanılan Elbistan İmam Hatip Lisesi Elbistan’ımızda ve bölgemizde önemli eğitim yatırımlarından biridir. 700 iş günü içinde bitirilmesini planladığımız bu okulumuzda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Görünümüyle bir üniversitenin kampüsünü andıran okulumuz inşaatında Okul kısmı büyük oranda tamamlanmış olup, Yurt binasının içi ve çevre düzenlemesi devam ediyor. İnşallah okulumuz tamamlandığı zaman 48+10 derslikli, 300 kişilik öğrenci yurdu ve 300 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ile Elbistan’ımıza büyük hizmetler verecektir ” dedi.
 
 
 
Kaymakamımız Akkoyun, incelemelerine ilçemizde inşaatı biten ve bu hafta Cuma günü geçici kabulü yapılacak olan Topraktepe İlkokulu binasında devam etti.
 
 
 
İnşaat hakkında yetkililerden bilgi alan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun yaptığı açıklamada; “Elbistan’ımızda yatırımlar tüm hızıyla sürmektedir. Elbistan’ımız adına büyük yatırımlardan biri olan Elbistan İmam Hatip Lisesi karşısına yapılan Topraktepe İlkokulu tamamlanmış durumdadır. Bu bölgemize bir ilkokul kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şunu da belirtmeliyim, mutluluğu ifade ederken sınıf başına 46 olan öğrenci ortalamamızı yeni yapılan okullarımız sayesinde sınıf başına 26’ya düşürmüş olmamız ve Türkiye ortalamasının altını yakalamış olmamız bizleri ziyadesiyle gururlandırıyor. 24 derslikli Topraktepe İlkokulu Eğitim ve Öğretime hazırdır. Tüm emeği geçenlere buradan tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’a incelemeler sırasında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat BAYAZIT ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti.
                                        
 
İncelemelerin ardından Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun İnşaat alanından ayrıldı.