Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, Elbistan Kaymakamlığı ile Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yapmış olduğu protokol kapsamında organize edilen Elbistan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesindeki ağaç dikme etkinliğine katıldı.
        Elbistan Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde oluşturulan ve “15 Temmuz Şehitler Ormanı” adı verilen alandaki ağaçlandırma programına Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Elbistan Adliyesi’nde görevli hakim ve savcılar, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy, daire amirleri, tema yetkilileri, okul müdürleri, öğrenciler ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler katıldı.
        Ağaç dikme etkinliğinde açılış konuşmasını Okul Müdürü Mustafa Çayıroğlu yaptı.
        Açılış konuşmasının ardından ağaç dikme etkinliğine geçilirken Elbistan Kaymakamımız Akkoyun ve beraberindekiler öğrencilerle ağaç dikerek ağaçlara can suyu verdi.
 
 

        Okul bahçesinde gerçekleşen programda konuşan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, "Elbistan Kaymakamlığımız, Cumhuriyet Başsavcılığımız, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliğinin işbirliğinde okul bahçesinde oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına fidan dikimi yapıldı. Protokol kapsamında sadece geçen yıl Elbistan’da Şardağı bölgesinde Orman Genel Müdürlüğüne tahsis ettiğimiz 30 bin dönümlük alan vardı. Bu alanda yapılan çalışmada 700 bine yakın fidan dikildi. Şükürler olsun ki; çok ciddi bir başarı elde edildi. Fidanlarımızın çok büyük bir kısmı tutmuş. İnşallah önümüzdeki yıllarda o yeşil çehre Elbistan’ın etrafında ilçemizi daha da güzelleştirecektir. Bu yıl yapılan çalışmalardan birisi de ağaçlandırma projesi olarak belirlendi. Burada 7 bin 500 civarında bir fidan toprakla buluşuyor. İlk ve ortaokul çağındaki çocuklarımızla birlikte fidan diktik. Bu yaşta çocuklarda oluşturulacak fidan dikme ve koruma bilinci ile gelecek nesillere de yeşil kuşaklar miras bırakılması anlamında önem teşkil etmektedir. İnşallah bu protokol kapsamında daha güzel çalışmalar yapılacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
        Yükümlülerin ıslahı ve Elbistan’ın ağaçlandırılmasına katkı sunmak amacıyla Elbistan Kaymakamlığı ile bir protokol imzaladıklarını belirten Başsavcı Emre yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl, hem Elbistan’ın çehresinin düzeltilmesi, hem de yükümlülerimizin ıslahı noktasında Elbistan Kaymakamlığı ile protokol yapmıştık. Bugün de bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Yatılı Bölge Okulu’nun bahçesinde 46 dönümlük alanda ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Göksun Orman İşletme Şefliği’nden 7 bin 500 adet fidan getirttik. Bu bölgenin haricinde de yükümlülerimizle Şardağı eteklerinde de bu faaliyetlerimiz devam edecek. Bu şekilde yükümlülerimizi ve bağımlılarımızı topluma kazandırmanın yanı sıra, ilçemizin çehresini düzenleyip güzelleştiriyoruz. Okullarda, kamu kurumlarının temizliği, ıslahı ve yeşillendirilmesinde geçtiğimiz yıl güzel çalışmalarımız oldu. Bu yılda projemizi devam ettiriyoruz. Bu faaliyetlerde bizlerle beraber hareket eden Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun’a da teşekkür ediyoruz” dedi.