Denetimli Serbestlik Koruma Kurulu toplantısı sonrası, Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’ un da katılımıyla gerçekleştirilen törende İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehitler Hatıra Ormanı’ nda 500 fidan toprakla buluşturuldu.
        Törene, Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, Adalet Bakanlığı Başkontrolörü Aykut Teker, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Âşık, daire amirleri, kurum müdürleri, denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler ve öğrenciler katıldı.
 
  
 
        Denetimli Serbestlik yükümlüleri ve öğrenciler ile birlikte ağaç diken Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, ağaç dikimi sonrası yaptığı değerlendirmede, daha yeşil bir Elbistan için fidan dikiminin önemine değindi.
        Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, yaptığı değerlendirmede: “Denetimli Serbestlik Koruma Kurulu toplantısını katıldık. Fidan dikiminin yoğun olarak yaşandığı ve mevsimsel olarak da uygun olduğu günleri yaşıyoruz. Yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın daha yeşil bir Türkiye çağrısıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın Türkiye genelinde başlattığı bir seferberlik var. Hem bu seferberliğe katkı sunmak hem de Denetimli Serbestlik Koruma Kurulu toplantımızın ertesinde hayırlı bir işe imza atmak adına buradayız. Emniyet Müdürlüğümüze tahsis edilen bu alanda hep birlikte fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Daha yeşil, daha güzel bir Elbistan için gayret ediyoruz. Vatandaşlarımıza da daha yeşil bir Türkiye seferberliğine destek vermelerini ve ellerinden geldiğince fidan dikimi noktasında hassas davranmaları çağrısında bulunuyoruz. Dikilen fidanların da korunması hususunda hassasiyet göstermelerini diliyoruz. Burada bulunan Sayın Başsavcımız ve kıymetli kurum amirlerine de teşekkür ediyorum” dedi.
        Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut ise yaptığı açıklamada, “Hükümlülerimizin cezalarını infaz ettikten sonra rehabilite edilmeleri, topluma yeniden kazandırılmaları noktasında gerek istihdam gerekse de diğer taleplerini karşılamak amacıyla 3 ayda bir rutin bir şekilde Denetimli Serbestlik Koruma Kurulumuzu icra ediyoruz. Orman Haftası vesilesi ile daha yeşil bir Türkiye için böyle bir fidan dikimi programı organize ettik. Bugün burada fidan dikerek Türkiye’nin yeşillenmesine katkıda bulunmak istedik.” dedi.