Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, dün gece 00.53’te meydana gelen depremin merkez üssü olan Doğan Mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 

        Doğan Mahallesi meydanında mahalle muhtarı ve vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakamımız Akkoyun’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ayhan Özcan eşlik etti.
        Doğan Mahalle Muhtarı ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Kaymakamımız AKKOYUN, burada yaptığı açıklamada; “Dün (29 Mart 2017 Çarşamba) gece yarısı saat 00.53 civarında merkez üssü, İlçemiz Doğan Mahallesi olan, yaklaşık 4.1 şiddetindeki doğal afet(deprem) sonucunda, İlçemiz sınırları dâhilinde, depremin meydana geldiği saat ve sonrasında çok şükür herhangi bir can ve mal kaybı olmamıştır.
Alınması gereken bütün sağlık ve emniyet tedbirleri gözden geçirilerek depremin meydana geldiği ilk andan itibaren gerekli sağlık ve güvenlik tedbirlerinin ilgili birimlerimizce alınmasını sağladık. Yine Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tam teçhizatlı arama kurtarma aracı ve ilgili personelleri ile İlçemize depremin il saatlerinde olur olmaz intikal ettiler. Can ve mal kaybının olmaması bizleri mutlu etmiştir. Doğan Mahallesi muhtarımız ve burada bulunan vatandaşlarımız başta olmak üzere bu doğal afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ” dedi.
 

        Deprem sırasında hissettikleri duyguları ve yaşadıkları olayları anlatan mahalle sakinleri herhangi bir can ve mal kaybının olmamasına sevindiklerini vurgularken Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.