Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Merkezi Ortak Sınavlarında soruların tamamını doğru yapan öğrenciler ile Adıyaman Bölge Güreş Finallerinde başarı ederek Türkiye Finallerine seçilen öğrencileri makamında kabul etti.
 

        Elbistan Milli Eğitim Müdürü Kürşat BAYAZIT, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler ile birlikte başarılı öğrencileri makamında kabul eden Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, “Altın öğrencilerimizi altınla ödüllendiriyoruz” diyerek, öğrencileri başarılarından dolayı kutlayıp, birer adet altın hediye etti.
        Elbistan Kaymakamı Tuncay AKKOYUN, elde edilen başarıların gurur verici olduğunu belirterek, hem eğitimde hem de spordaki başarının daha da artacağına inandığını söyledi.
        Kaymakamımız AKKOYUN konuşmasının devamında; “İki sevinci, iki gururu beraber yaşıyoruz. Hem TEOG sınavında başarılı olan öğrencilerimizi, hem de güreş müsabakalarında başarılı olan öğrencilerimizi misafir ediyoruz. Bunun ayrı bir anlamı da şu; dersler çok önemli ancak aynı zamanda sportif faaliyetler de çok önemli. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum; TEOG 6 dersten oluşan bir sınav, Türkiye genelinde yapılıyor. Öğrencilerimiz 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak büyük bir başarıya imza attılar. Bu başarının bir diğer güzel yönü şu; bu öğrencilerimizin tamamı devlet okullarımızdan ve herhangi bir dershaneye gitmeden, öğretmenlerimizin ve kendi çabaları ile okulumuzda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde özellikle yaz döneminde yapılan destekleme kursları sayesinde bu başarıyı sağladılar. Öncelikle bu 4 kardeşimizi tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki TEOG sınavında bu sayıyı artıracağız. Elbistan adına asıl gurur duyduğumuz konu ilimiz içinde Elbistan geçen yıl da, bu yıl da birinci sırada.
        Yine burada bulunan 3 kardeşimiz Adıyaman güreş turnuvasında ilimizi temsilen bulundular. 29 Şubat tarihinde Yalova’da yapılacak finallerde ilimizi temsil edecekler. Elbistan güreş manasında ülkemizde önemli bir spor merkezi. Bu kardeşlerimizin de güreşte başarılı olmaları hem tarihine, hem spora sahip çıkmaları açısından çok önemli, hem de derslerin yanı sıra sporda da başarılı olunabileceğinin ispatı oldu.
TEOG sınavında başarılı olan kardeşlerimizin yetiştirilmesinde başta idarecilerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yine güreş müsabakalarında başarılı olan kardeşlerimizi yetiştiren, bizlerde ziyaret ettik bu anlamda gerek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, gerek Güreş Federasyonuyla ciddi anlamda koordinasyon sağlandığını biliyorum. Öğrencilerimizin yetiştirilmesine katkı sunan idareci ve hocalarımıza, ayrıca ailelerine teşekkür ediyorum. Bu başarılar bizleri mutlu ediyor. Vatanını, milletini, bayrağını seven, çalışan öğrencilerimizin Elbistan’da böyle başarılar elde ettiğini gördükçe bizler gurur duyuyoruz. Elbistan gerek eğitim anlamında, gerekse sportif faaliyetlerde en güzel başarılara, yerlere layıktır” dedi. 
        Elbistan Kaymakamımız AKKOYUN konuşmasının ardından öğrencilere hediyeleri takdim etti.
 
 
 

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Merkezi Ortak Sınavlarında Elbistan Şeker Ortaokulundan 4 öğrencimiz (Tuğba ÖZTÜRK, Durdu Mehmet KÜÇÜKDEVLET, Muhammed YURTTAŞ, Cansu ÖNER) 6 dersten oluşan TEOG Sınavında 120 sorunun tamamına doğru cevap verdiler.
Ayrıca Adıyaman Bölge Güreş Finallerinde, Şehir Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerimizden Muhammed Furkan ÇALI 53 kiloda serbest sitil yıldızlarda bölge 2.’si, Hikmet KILINÇ 73 kiloda serbest sitil yıldız bölge 3.’sü, Çiçek Ortaokulu öğrencisi Paşahan SARI 66 kiloda serbest sitil yıldızlarda bölge 3.’sü oldular. Bu öğrencilerimiz 29 Şubat 2017 tarihinde Yalova’da yapılacak olan Türkiye Finallerinde İlimizi temsil edeceklerdir.