Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özel bir program düzenlendi.
        Elbistan Bilim Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) düzenlenen programa Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, özel eğitim öğrencileri ve aileleri katıldı.
 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan programda sahneye davet edilen Elbistan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Kenan Sağır, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğuna dikkat çekti.
        3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Dal ise engellilerin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu belirtti.
        Programda, engellilerin birçok sorunu sevgi, sabır ve eğitimle aşabileceğini anlatan sinevizyon sunumu yapıldı. Sinevizyon sunumu ardından Kümbet Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, ‘Erik Dalı’ şarkısı eşliğinde gösterilerini sunarken Esentepe Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri de işaret dili ile şarkı söyledi. Daha sonra engellilerin başarı hikâyelerinin anlatıldığı videolar katılımcılara izlettirilirken Kısık Sesler Kulübü’nün de tanıtımı yapıldı.
 
 

        “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” farkındalık çalışmaları kapsamında İlçe geneli yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut tarafından ödülleri verildi.
 

        Özel öğrencilerin Elbistan İlçemizden ilk defa katıldığı Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunca düzenlenen 15 Temmuz Şehitler ve Gazileri Anma Atletizm 1. Bölge Şampiyonasında dereceye girerek madalya alan öğrencilerimize ödülleri İlçe Kaymakamımız Tuncay Akkoyun tarafından verildi.
 
 

        Program sonunda Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN beraberindeki heyetle birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yapılan tüm resimlerin sergilendiği resim sergisini gezerek öğrencileri yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik etti.