“Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümünde saygı ve şükranla anıyoruz.”
 
 
 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yıkılmak üzere olan bir Devletin parlayan yıldızı olarak Trablusgarp’ta, Çanakkale Savaşları’nda gösterdiği dirayet ve azmi ile millet için umut olmuştur.
 
Kurtuluş Savaşımız sırasında gösterdiği askeri dehası ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundaki üstün siyasi yetenekleri ile Atatürk sadece Türk tarihine değil aynı zamanda dünya tarihine damga vuran ender şahsiyetlerden biri olmuştur.
 
Cumhuriyetimiz başta olmak üzere elde ettiği bütün başarıları kendi şahsına değil, Yüce Türk Milletine mal eden, milleti için hiç durmadan çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Atatürk, milletimizin kalbinde ölümsüz bir yer edinmiştir.
Türk Milleti, her türlü olumsuzluk karşısında azimle mücadele ederek bağımsızlığımızı temin eden ve bizlere Türkiye Cumhuriyeti’ni miras bırakarak bu aziz vatan toprakları üzerinde hür ve onurlu bir şekilde yaşamamızı sağlayan Atatürk’ü unutmamış ve unutturmayacaktır.
 
Onun mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yolunda bıkmadan usanmadan azimle çalışarak yaşatmak ve diri tutmak, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e minnet borcumuzdur.
 
Vefatının 80’inci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın kahramanlarının aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor; vatanımızın bağımsızlık ve bütünlüğü uğrunda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor ve şanlı gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.