2014 yılı Ağustos ayında yapımına başlanan ve 2016 yılı Eylül ayında tamamlanan, Selçuklu ve Osmanlı mimarisini yansıtan Elbistan Hükümet Konağı yeni hizmet binası, vatandaşlarımızın yoğun olarak katıldığı muhteşem bir tören ile hizmete açıldı.
 

        Elbistan Hükümet Konağı yeni hizmet binası önünde düzenlenen açılış törenine;  64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, 54. Hükümet Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ile kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törende ilk konuşmayı, Elbistan Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun yaparken, yapımı tamamlanan Elbistan Hükümet Konağı yeni hizmet binasının bölgemizin en önemli yatırımlarından biri olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.
        Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç sahneye davet edilirken Büyükşehir Belediyesi olarak Elbistan’a yapılan hizmetlere değindi.
        54. Hükümet Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Sağlam yaptığı konuşmada Elbistan’a yapılan devasa yatırımları görünce çok mutlu olduğunu belirtti.
Elbistan’a son dönemde birçok büyük yatırımın kazandırılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Mahir Ünal konuşmasında, Elbistan Devlet Hastanesi, Elbistan Göksun karayolu, Elbistan Gençlik Merkezi, Doğalgaz gibi büyük yatırımların Elbistan’a kazandırıldığına değinirken tamamlanan ve devam eden yatırımların hızla katlanarak devam edeceğini vurguladı.
 

Konuşmaların ardından, açılış kurdelesi kesilerek Elbistan Hükümet Konağı yeni hizmet binası içerisindeki kurumlar ziyaret edildi.
Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, 54. Hükümet Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç naht sanatı ile yapılmış birer tablo hediye etti.