Elbistan Kaymakamlığımız ve Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) işbirliğinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla başlayan ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ projesiyle ilgili olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 
 
Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) Toplantı Salonundaki organizeye Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, İŞKUR Kahramanmaraş İl Müdürü Ali Yüce, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Sosyal Güvenlik Kurumu Elbistan Merkez Müdürü Mustafa Kaynak, ilçede faaliyet gösteren serbest muhasebeciler ve mali müşavirler ile esnaflar katıldı.
Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun yaptığı açılış konuşmasında; “Sayın Cumhurbaşkanımızın 7 Şubat’ta açıklamış olduğu istihdamı arttırıcı paketle ilgili olarak hem bilgilendirme yapmak, hem de bu anlamda Elbistan’daki karşılığı nedir, ne kadar bir istihdam artışı meydana gelmiştir ve önümüzdeki dönemde de Elbistan’da görev yapan biz kamu idarecilerinin beklentileri nelerdir, bunları ifade etmek için bu toplantıyı düzenledik. Yakalamış olduğumuz bu güzel ivmeyi daha ileriye nasıl götürebiliriz, istihdamı ne kadar daha arttırabiliriz sorusunun karşısındaki engelleri ortadan kaldırmaya yönelik bilgilendirme yapacağız” dedi.
 ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ projesi çerçevesinde Elbistan’da istihdam edilecek 1 kişinin bile önemli olduğunu kaydeden Kaymakamımız Akkoyun, bu projeye verilecek katkının ilçeyi ve ülkemizi ileriye götürme noktasında da büyük katkı sunacağını söyledi. Projenin işverenlere büyük avantajlar sunduğunu vurgulayan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, “Biz, memleketimizi seven insanlarız, ülkemizi seven insanlarız. Ülkemizi daha ileriye götürme noktasında her birimiz görevliyiz. Kamu idarecisi, vatandaş, esnaf, ticaret erbabı, işçi veya işveren olsun, her birimize görevler düşüyor. Bu anlamda elde ettiğimiz rakamlar bizi çok memnun ediyor. Ben, şahsınızda Elbistan’daki bütün işverenlere teşekkür ediyorum. Vatanseverlik budur. Sayın Cumhurbaşkanımızın 7 Şubat’ta açıkladığı paketin karşılığı Elbistan’da şükürler olsun ki; bizi ve ülkemizi memnun edecek düzeydedir. Hep beraber, bu paketin sunmuş olduğu imkânlardan faydalanma noktasında azami gayret gösterelim. Çalıştıracağınız her bir kişi, istihdamı arttırma noktasında önemli bir parametre ve katkı olacaktır. Bir aileye katkı olacaktır. Bu anlamda da devletimizin ciddi destekleri var. Ülkemiz, memleketimiz, milletimiz, yaşanan işsizlik sorununun çözümü için bu süreç ve bu günler çok önemli. Hep birlikte ülkemize, memleketimize ve milletimize sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.
 
 
 
Daha sonra söz alan İŞKUR Kahramanmaraş İl Müdürü Ali Yüce ise, ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programı çerçevesinde İşbaşı Eğitim Programı İEP İşveren Sigorta Prim Teşviki, teşvikten yararlanma şartları, işe alınacak personelde bulunması gereken nitelik ve şartlar, istihdam teşvikleri ve iş dünyasına yönelik birçok yeni düzenlemeye ilişkin olarak detaylı sunum yaptı.
            Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.