Gençlik ve Spor Bakanlığı “Bunu Konuşalım” Hasbihâl Gençlik Sohbetleri kapsamında düzenlenen ve ünlü televizyon programı sunucusu Bekir Develi ile Yazar Erem Şentürk’ün konuşmacı olarak katıldığı, ‘Bunu Konuşalım’ isimli program Elbistan Gençlik Merkezimizin konuğu oldu.
 
 
        Bugüne kadar sadece il merkezlerinde yapılan program, yapılan girişimlerin ardından Elbistan’da da organize edildi. Elbistan Gençlik Merkezi Salonu’nda düzenlenen ‘Bunu Konuşalım’ isimli programa gençlerin ve vatandaşların ilgisi büyük oldu.
        Tarihten günümüze kadar yaşanmış hainlikler, darbe girişimleri, ayaklanmalar, terör örgütlerinin ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunlar üzerine Develi ve Şentürk katılımcılar ile hasbihal etti. Gençlere bakış açılarının değiştirilerek nasıl yönlendirildiklerini ve 15 Temmuz darbe girişimi, öncesi ve sonrası anlatıldı.  Sohbet ortamında sürdürdükleri programda, zaman zaman konuklara da sordukları sorular ile sohbete renk kattılar.
        Programın sonunda ise Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, ünlü televizyon programı sunucusu Bekir Develi ile Yapımcı-Yönetmen Erem Şentürk’e birer tablo ve çiçek hediye etti. Kaymakamımız Akkoyun, Elbistan Gençlik Merkezi’ndeki programa katılan Develi ve Şentürk’e teşekkür etti.