Elbistan Böbrek Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Böbrek-Der) tarafından böbrek hastalığına ve organ bağışına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışması ödül töreni düzenlendi.

       
 
Ödül törenine Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Ferhat Sorgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kazım Çıtak, Böbrek-Der Başkanı Duran Sungur, dernek yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Elbistan Böbrek Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Böbrek-Der) tarafından böbrek hastalığına ve organ bağışına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler, tablet bilgisayar ve çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.                                                                                                                                                                                                           
 
Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat SORKUT, tören öncesinde organ bağışında bulunurken yaptığı açıklamada hayat bekleyen insanları ve ailelerini unutmamak gerektiğini belirterek, organ bağışının yaygınlaşması gerektiğine vurgu yaptı.
Yarışmaları hakkında bilgi aktaran Böbrek-Der Başkanı Duran SUNGUR, böbrek hastalığına dikkat çekmek ve bu konuda duyarlılık oluşturmak amacını taşıdıklarını söyledi.
Açıklamalarda bulunan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, bu tür yarışmaların öğrencilerin gelişiminde ve sosyal sorumluluk sahibi birer birey olarak yetişmesindeki önemine vurgu yaparak, “Sağlıklı nesil, sağlıklı toplum düsturu çerçevesinde bu bilinci öğrencilerimize kazandırmamız gerekiyor. Özellikle organ bağışı noktasında bu tür çalışmaların önemli olduğuna inanıyor ve toplumumuzda duyarlılığın arttırılması gerektiğinİ düşünüyorum. Bizler buraya gelerek bu yaştaki yavrularımızı desteklemek ve bu anlamda yanlarında olduğumuzu ifade etmek istedik. Bu yaşta, pırıl pırıl beyinlerle, organ bağışı ve sağlıklı yaşam konusunda iddialı resimler çizmeleri bizleri çok mutlu etti. Bu yavrularımızın ödülleri ileride güzel bir hayat olacaktır. Bugün verilen ödüller temsili ödüllerdir. İnşallah, Elbistan’ımızda tüm vatandaşlarımız sağlıklı yaşarlar ve ihtiyacı olan vatandaşlarımıza, organ nakli bekleyen hastalarımıza da gerekli duyarlılığı gösterirler. Bu yavrularımızı ve aileleri ile öğretmenlerini tebrik ediyorum. Elbistan Böbrek-Der başkanı ve yönetim kurulu üyelerine bugüne kadar yapmış olduğu güzel hizmetler için tüm kalbimle teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.