15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz kahramanlarının resimlerden oluşan ’15 Temmuz Demokrasi Kahramanları’ sergisi, Hükümet Konağı bahçesinde açıldı.
15 Temmuz Demokrasi Kahramanları Sergisinin açılışına Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz, Şehit Aileleri Konfederasyon Başkanı Celalettin Fırtına, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Turgut Şakalar ile daire amirleri katıldı.
Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, “15 Temmuz konulu resim ve fotoğraf sergisinin açılışını yaptık. Elbistan Gençlik Merkezimiz, 20 bine yaklaşan üyesi ile vermiş oldukları eğitimle ve atölyelerinde oluşturulan eserlerle adına yakışan ve amacına uygun bir şekilde faaliyetlerde bulunuyor. Daha önceki yıllarda da yapılan eserlerle birlikte yine 15 Temmuz’u ifade eden fotoğrafların bir arada bulunduğu sergiyi hep beraber gezdik. Gençlik Merkezi üyelerimizin yapmış olduğu yağlı boya resimleri, geçen yıl da Gençlik ve Spor Bakanlığımızda sergilendi.
Gelecek nesillere 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmama ve aziz milletimizin nasıl bir kahramanlık sergilediğini hafızalarda canlı tutmak istiyoruz. Bu anlamda da çalışmalarımız devam edecek” dedi.