ELBİSTAN’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ve Elbistan Kaymakamlığımız organizesinde program düzenlendi.
Program, 27 gün boyunca demokrasi nöbetinin tutulduğu Dulkadiroğlu Caddesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklere Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.
Program saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra İğde Merkez Cami İmam Hatibi Mustafa Avni Çelik ve Uğur Cami İmam Hatibi Yunus Önat, Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu. Kur’an- Kerim tilavetinin ardından, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşanılanların anlatıldığı sinevizyon gösterileri izlendi. Elbistan İmam Hatip Lisesi Mehteran ekibinin gösterisinin ardından, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Şehitler Köprüsü’nde yaptığı konuşma canlı olarak izlendi.
İlahi ve Şiir Dinletilerinin de seslendirdiği program, ilahi ve ezgileriyle tanınan sanatçı Ender Tekin’in programı ile devam etti.
 Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun yaptığı konulmada, 15 Temmuz 2016 FETO üyesi hainlerin ve yandaşlarının, ülkemizin birliğine ve bağımsızlığına  kastettiğini vurgulayarak, şunları söyledi; “15 Temmuz gecesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu akşam yaptığı konuşmalarında ayrıntısıyla ifade ettiği gibi FETÖ terör örgütü ve onlarla beraber hareket eden işbirlikçilerinin ülkemizin birliğine bütünlüğüne nasıl kast ettiklerini hepimiz gördük. Sizlerin paraları ile vergileri ile alınan tankları, uçakları, helikopterleri nasıl vahşice ve alçakça aziz milletimize çevirdiklerini ve kurşun yağdırdıklarını gördük. FETÖ terör örgütü yandaşları ve işbirlikçileri o gece aziz milletimizin ruhunu ve gönlündeki iman sevgisi gibi vatan sevgisini bilmediklerini o gece gördük. Çünkü bu milletle aynı kodları paylaşmıyorlar, aynı dertlerle dertlenmiyorlar. Bilselerdi Çanakkale ruhunu bilirlerdi, Çanakkale’ de şehit olan aziz şehitlerimizin evlatlarının, torunlarının yine aynı vatan sevgisiyle kendilerine kast eden, bayrağına, ezanına kast eden aynı şekilde elinde bayrak, dilinde tekbirle karşı koyacaklarını bilirlerdi. Biz, 15 Temmuzda 2016’da olduğu gibi, bir olduğumuz sürece Allah’ın izniyle şu topraklarda bizi dize getirecek hiçbir gücün olmadığını tüm dünyaya gösterdik. Allah, birliğimizi ve bütünlüğümüzü daim eylesin. Rabbim, askerlerimizi, polisimizi ve güvenlik koruyucularımızı muhafaza ve muzaffer eylesin” şeklinde konuştu.
Kaymakamımız Tuncay Akkoyun’un konuşmasının bitimiyle tekrar Kur’an-ı Kerim okundu. 15 Temmuz Şehitlerini Anma,Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, saatler 00:13’ü gösterdiğinde minarelerden ve demokrasi meydanından yükselen sela ile sona erdi.