Elbistan Karahasanlılar Derneği (EKARDER) ve Avrupalı Karahasanlılar Derneği (AKARDER) tarafından organize edilen 11. Karahasanlılar Buluşması, Türkören Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
Türkören Mahallesinde düzenlenen 11. Karahasanlılar Buluşmasına Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.
İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Karahasanlılar buluşmasının açılış konuşmasını yapan EKAR-DER Başkanı Mehmet Altun, programa gösterilen yoğun ilgiye teşekkür etti.
Programın öğleden sonraki kısmında konuşma yapan Elbistan Kaymakamımız Tuncay Akkoyun, düzenlenen etkinliğin kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini belirterek şu cümlelere yer verdi:
“Her sene bu ay ve bu günlerde Karahasanlılar birlik ve beraberlik ortamının sağlandığı etkinliği yapıyorlar. Aynı bölge insanının bir arada olduğu bu programlar her zaman için birliğimize, beraberliğime, kardeşliğimize katkı sunacaktır. Öncelikle bu programın hazırlanmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Karahasanlılar, Bayrağının yanında, ülkesinin menfaatlerinin yanında, birliğin beraberliğin yanında her zaman o asil duruşunu sergilemiştir. Ülke olarak zor ve meşakkatli süreçlerden geçtik. Özellikle son dönemde 15 Temmuz’dan sonra bunu daha da iyi anladık ki bizler bir olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız. Biz bir olduğumuz müddetçe bu ülke toprakları üzerinde hain emelleri olanlar hain emellerine ulaşamayacaktır. Yeter ki bizler bu birliğimizi, beraberliğimiz muhafaza edelim.” 
Program, yapılan konuşmaların ardından yerel sanatçılar tarafından seslendirilen şarkı ve türkülerle devam etti.
Programın devamında Karahasanlılar Buluşması’na katılan vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.
Program, Karahasanlılar Buluşması’na maddi manevi katkıda bulunanlara plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.